Wróć
6 Najlepszych Wskazówek Jak Pozytywnie Przeprowadzić Twoje Negocjacje o Wynagrodzenie

Jak Pozytywnie Przeprowadzić Twoją Negocjację w Sprawie Wynagrodzenia: 6 Porad Na Uzyskanie Najlepszej Oferty


Wyobraź sobie, że zaproszono Cię na rozmowę kwalifikacyjną do firmy, z którą od lat chciałeś współpracować. Wszystko idzie zgodnie z planem aż tu nagle pojawia się zasadnicze pytanie: jakie są Twoje oczekiwania wobec pensji? W tym momencie u większości pojawia się chwila niezręczności. Temat dotyczący wynagrodzeń jest niekomfortowy szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają rozwijać swoją karierę zawodową, ponieważ nie posiadają doświadczenia w prowadzeniu dyskusji związanych z finansami.


Negocjacja w sprawie wynagrodzeń zawsze pozostanie nieodłącznym elementem Twojej kariery zawodowej. Ze względu na to, w tym artykule postanowiliśmy udzielić wskazówek w postaci porad, do których należy się dostosować podczas tej trudnej konwersacji o uzyskanie wynagrodzenia na jakie zasługujesz.

Twoja pewność siebie oraz kompetencje to jedne z najistotniejszych wskazówek podczas przeprowadzania negocjacji w sprawie wynagrodzenia.

Co rozważyć przed i po negocjacji w sprawie wynagrodzenia?

Dokonaj szczegółowej analizy

Istotnym jest adekwatne przygotowanie się na rozmowę kwalifikacyjną, tym bardziej do odpowiedzi na pytanie dotyczące Twojego wynagrodzenia, które prawdopodobnie się pojawi. Jeśli jesteś postrzegany jako odpowiedni kandydat na dane stanowisko, zaraz po tym pojawi się pytanie dotyczące Twoich wymagań wobec wynagrodzenia. Na omówienie tego tematu trzeba się dobrze przygotować. Ustalenie średniej pensji pracowników w niektórych miejscach pracy stanowi prawdziwe wyzwanie. Pomocne mogą okazać się w tej sytuacji for a internetowe oraz grupy online. Jeśli jesteś zainteresowany kimś z branży, nawiąż z nim kontakt. Na pewno chętnie zaoferuje Ci pomoc. Publikowane oferty przez Zutzu zawierają informacje na temat lokalizacji miejsca pracy oraz wynagrodzenia. Na samym początku wiadomo jaka jest stawka, przy możliwości dalszych negocjacji. Tymczasem podczas rozmowy telefonicznej zdarza się, że rekruterzy mogą zadać pytanie o skalę wynagrodzenia. Jeśli wtym momencie nie wiesz jak się ona przedstawia, zyskaj na czasie. Przekaż im, że odezwiesz się później. Znajomość w temacie wynagrodzeń jest bardzo istotna, ponieważ pozwoli Ci postąpić we właściwy sposób w danej sytuacji.

Bądź skłonny odejść

Zanim zasiądziesz do stołu negocjacyjnego pomyśl, w jakim momencie mógłbyś odejść. Postaw wysoką stawkę na Twoje doświadczenie. Rekruterzy postąpiliby podobnie. Zanim przystąpisz do negocjacji w sprawie wynagrodzenia, skup swoje myśli na pensji przewyższającej ofertę, której mógłbyś nie zaakceptować. Określ moment, w którym mógłbyś odejść. Zanim wyrazisz prośbę o podwyżkę, wyraź najpierw zgodę na wynagrodzenie najbardziej Tobie odpowiadające w ciągu jednego roku. Ta czynność staje się trudna, kiedy pojawia się desperacja w wyniku której wnioskodawca jest przygotowany na niższą stawkę.

Bądź Pewny Siebie

Rekruterzy są bardzo dobrze wykwalifikowani i doświadczeni w swoim zawodzie. Już po wyglądzie poszukującego pracy są w stanie wiele stwierdzić oraz wykorzystać to na własną korzyść. Na przebieg negocjacji w sprawie o wynagrodzenie wpływa Twój nastrój, pewność siebie oraz wiele innych czynników. Podczas przeprowadzania rozmowy trzymaj wysoko uniesioną głowę i przyjmij pozytywną oraz pewną siebie postawę.

Zadawaj Dużo Pytań

Na początku rozmowy negocjacyjnej pozwól sobie na zadawanie wielu pytań. Pierwszym z nich mogłoby być zapytanie o ofertę pracodawcy. Przeanalizujesz jego obawy, motywy oraz priorytety. Kiedy odszyfrujesz gdzie pasujesz do schematu, z pewnością dokonasz trafnych wyborów.

Postaw na swoją ofertę

Przedstaw swoją ofertę nie okazując agresji. Działaj spokojnie oraz z odwagą, stawiając na swoją sprawę. Możesz przedyskutować liczne przeanalizowane projekty.

Spójrz w przyszłość

W tym miejscu powinieneś z wyobraźnią patrzeć w przyszłość. Czy przewidujesz wzrost swoich obowiązków? Czy znajdując się w obecnej roli podniesiesz swoje kwalifikacje? Jak przedstawia się przyszłość Twojej firmy wraz z Twoimi planami? Spójrz na całą tę sprawę z właściwej perspektywy i nie zastanawiaj się jedynie and liczbami. Obecna negocjacja w sprawie wynagrodzenia może okazać się kontynuacją dyskusji dotyczącej pensji oraz bonusów. Przez zmiany cen w ciągu roku oraz dzięki przeglądowi wyników zawsze będziesz mieć możliwość wyrażenia prośby o podwyżkę, jeśli będziesz uważał, że na takową zasługujesz.

Wnioski

Podsumowując, negocjacja w sprawie wynagrodzenia nie jest łatwą czynnością dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Jeśli wdrożysz te wskazówki w praktykę, stworzysz sytuację, w której zyskają obie strony. Bardzo ważne jest abyś zachował spokój, skupienie na celu oraz odwagę. Przywiązuj dużą wage do samego siebie, co wymusi u innych uczynienie tego samego. Podziel się ze Społecznością Zutzu? swoimi doświadczeniami oraz wskazówkami jakie zastosowałeś podczas rozmów nagocjacyjnych.


Job Interviews Zutzu Team ZUTZU

7 Tydzień temu

Dodaj komentarz

profile picture
Wróć

Udostępnij ten artykuł

Subskrybuj biuletyny Zutzu i otrzymuj przydatne artykuły branżowe i nie tylko
Zapisz się teraz

Ostatnie wyszukiwania

Ostatnio otwierane