Wróć
8 Sposobów Na Dostosowanie Się po Przeprowadzce do Innego Kraju

8 Sposobów Na Dostosowanie Się po Przeprowadzce do Innego Kraju


Myśl o przeprowadzce do innego kraju może być przerażająca. Najczęściej ekscytacja przeprowadzką do innego kraju przysłania rzeczywistość i uniemożliwia dokonania racjonalnych wyborów. Dyskusja na temat najlepszych sposobów przeprowadzki za granicę odbyła się, ale jak poczujesz się kiedy już będziesz w drodze pociągiem lub samolotem do danego kraju? Wiele osób zaraz po wprowadzeniu się do innego kraju doświadczyło zapoznania się z inną kulturą nie zdając sobie sprawy z tego jak bardzo są powiązani ze swoją kulturą. W przypadku wystąpienia bariery językowej, co dotyczy większości sytuacji, myśli o Twoim rodzimym kraju zawsze będą krążyć w Twojej głowie.

Przeprowadzając się do innego kraju miej na uwadze to, że pojawią się wielkie zmiany w Twoim życiu. Będziesz czuł duży wpływ Po mojej przeprowadzce do Irlandii w 2015 roku, troche zajęło mi zaklimatyzowanie w nowym środowisku Starałem się sprostać tej sytuacji starając się z całych sił. Musiałem zwalczyć swój mechanizm ucieczki. Z jakich powodów przeprowadzasz się do innego kraju? Czy to chęć przeżycia przygody, czy wyjazd w celach zarobkowych wycieczka do obcego kraju jest dobrą okazją do zwiększenia Twojego doświadczenia. Delektuj się każdą chwilą najlepiej jak potrafisz podczas pobytu.

Blogi oraz e-booki Zutzu dostarczają szczegółową wiedzę na temat tego jak poradzić sobie w nowej sytuacji po przeprowadzce do innego kraju. Jeśli przeprowadziłeś się za granicę nie dostawszy jeszcze posady, Zutzu udostępnia dokładną wyszukiwarkę ofert pracy dopasowanych pod danego użytkownika na terenie nowego kraju.


Oto Wskazówki Na Temat Tego Jak Zwiększyć Swoje Doświadczenie po przeprowadzce do danego kraju:


Poznaj kulturę

Przed Twoim przyjazdem za granicę zapoznaj się z walorami kulturowymi danego państwa zagranicznego. Znajomość standardów behawioralnych łagodzi niepokój i sprawia, że osiedlanie się w nowym miejscu może okazać się czymś bardziej przyjemnym. Mógłbyś doświadczyć niemiłej sytuacji udając się do obcego kraju bez znajomości tych standardów. Zdobywaj wiedzę ucząc się online na temat akceptowalnych norm kulturalnych w danym kraju. Najlepiej jest zdobyć pare kontaktów przez social media z osobami zamieszkującymi ten kraj. Dołącz również do społeczności lub grup osób mających już podobne doświadczenie związane z przeprowadzką do innego kraju Znacznie łatwiejsze oraz szybsze okaże się zaklimatyzowanie w danym kraju jeśli posiądziesz wszechstronną wiedzę na temat jego kultury.

Ucz się języka nowego kraju

Zanim wyjedziesz za granicę podejmij się nauki obcego języka jakim posługują się w tym kraju. Biegłość językowa nie musi być na najwyższym poziomie – poziom podstawowy będzie imponujący na start. Skup swoją uwagę na takich słowach jak “dzień dobry, dobrego dnia, miłego popołudnia, miłego wieczoru, cześć, co u Ciebie słychać, dziękuję oraz inne prostsze słówka.” Interakcja z innymi osobami będzie wygodna przy znajomości tych prostych słówek. Nawet jeśli nie posługujesz się biegle ojczystym językiem danego kraju zagranicznego możesz skorzystać z automatycznych tłumaczeń wakatów oraz rozmów z potencjalnymi pracodawcami oferowanych przez Zutzu.

Rozważ fakt, iż możesz zatęsknić za domem

Po przeprowadzce wiele się zmieni, m.in: środowisko, ludzie, jedzenie, język oraz kultura. To może spowodować, że poczujesz się wyobcowany, niechciany lub zagubiony. Oddziałuje to w taki sposób, że więcej zaczynamy myśleć o swoich przyjaciołach, rodzinie czy zabawie. Bądź przygotowany na taki scenariusz, jednak nie pozwól się przytłoczyć tej myśli. Postaraj się nie wracać myślami do przeszłości skupiając się na nawiązywaniu relacji z nowymi osobami.

Uczyń swój dom miejscem, do którego będziesz chciał wracać

Miejsce, które nazywasz domem powinno być przepełnione spokojem. Abyś po powrocie do niego czuł wielkie ukojenie. Zrób wszystko, aby właśnie taką atmosferę stworzyć. Zabierz ze sobą rzeczy, które przypominają Tobie rodzinny dom. Wywieś swoje ulubione zdjęcia na ścianach lub zmień ich kolor na taki, który kojarzy Ci się z rodzinnym domem. W ten sposób sprawisz, że każdorazowy powrót do niego okaże się wielką przyjemnością.

Po przeprowadzeniu się do innego kraju upewnij się, że w miejscu w którym będziesz przebywał poczujesz się jak w swoim domu.

Nie zapominaj o dobrej zabawie

Za granicą z pewnością spotkasz się z nowym stylem życia, który znacznie różni się od tego jaki znasz. Wychodź w celu zwiedzania okolicy poznając nowe środowisko jak najlepiej. Dzięki temu w pełni docenisz jego piękno i niepowtarzalność. Udawaj się do popularnych miejsc, spaceruj i skup się na tym, co Cię cieszy.

Wypróbuj tradycyjne jedzenie

Nie ograniczaj się jedynie do spożywania jedzenia, które znasz. Próbując dań z innego kraju poszerzysz swoją wiedzę na temat jego tradycji. Odwiedzaj lokalne restauracje i zapoznawaj się z menu.

Dokonaj restrukturyzacji swojego harmonogramu

Obecnie przebywasz w innym kraju, zatem plany i rutyna różnią się od tego co było w domu, w Twoim ojczystym kraju. Ucz się od osób obok Ciebie i wprowadź swój harmonogram oraz rutynę do życia teraźniejszego.

Stwórz plan i podążaj za nim

Zorganizuj listę rzeczy, które chciałbyś osiągnąć zaraz po wylądowaniu w zagranicznym kraju Twojego wyboru. Chodzi o to abyś nie poprzestał na pisaniu listy, ale wprowadzał w życie wszystkie Twoje założenia w celu osiągnięcia sukcesu.

Osiedlenie się w nowym kraju jest tylko pierwszym krokiem

Postaraj się zachować kontrolę and odgrywającymi się wokół Ciebie wydarzeniami pomimo Twoich prób dopasowania się do obecnej rzeczywistości. Dbaj o relacje ze swoimi bliskimi, którzy czekają na Ciebie w rodzimym kraju. Są oni Twoim wielkim wsparciem, pomimo dystansu jaki was dzieli. Oto 2020 rok – świat cyfrowy!

Czy obecnie żyjesz za granicą? Jak przyszło Ci przyzwyczaić się do nowych realiów wyprowadzając się za granicę? Podziel się swoimi przemyśleniami z innymi czytelnikami, którzy nadal zastanawiają się and wyprowadzką za granicę.


Moving and living abroad Zutzu Team ZUTZU

7 Tydzień temu

Komentarze

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa 6 Tydzień temu

Zgłoś nadużycie

Mieszkam w Holandii, początki nie były łatwe. Ale z czasem zawsze jest lepiej :)

profile picture

Dodaj komentarz

profile picture
Wróć

Udostępnij ten artykuł

Subskrybuj biuletyny Zutzu i otrzymuj przydatne artykuły branżowe i nie tylko
Zapisz się teraz

Ostatnie wyszukiwania

Ostatnio otwierane