Wróć
Główne powody dowodzące, iż Umiejętności Miękkie Mają Znaczący Wpływ Na Rozwój Twojej Kariery

Istotna rola, jaką odgrywają Umiejętności Miękkie w Twojej karierze

Umiejętności miękkie to najczęściej jeden z istotnych wymogów, o którym zazwyczaj nie wspomina się w kryterium związanym z danym stanowiskiem pracy. Jako że siła robocza w dalszym ciągu przechodzi rewolucję o głębokich przemianach w sferze cyfrowej, te umiejętności nadal pozostają wysoko cenione przez kierowników rekrutujących oraz są warunkiem koniecznym w uzyskaniu wymarzonej posady jak i w stopniowym przechodzeniu kolejnych szczeblów kariery. W odniesieniu do przeszłości od pracowników wymagano imponującego portfolio w zakresie umiejętności technicznych, aby mogli oni utrzymywać się na danym stanowisku pracy. Inżynier budownictwa musiał posiadać umiejętność wizualizacji, aby móc zaprojektować, a następnie zbudować dane obiekty zewnętrznym podmiotom lub organom sektora prywatnego; Z kolei chirurdzy musieli wykazać się umiejętnością przeprowadzania zabiegów operacyjnych. Jednakże świat sfery zawodowej zmienił się pod względem wymaganych kompetencji umożliwiając lepszą komunikację z klientami i współpracownikami. Istnieje wielu wykfalifikowanych lekarzy. Pomijając ich określony zestaw umiejętności, weźmy pod uwagę to, jaka jest przyczyna tego, że czujemy komfort podczas konsultacji z danym lekarzem? Zdarza się, że przystajesz na czekanie niezliczonych godzin po to, aby spotkać się z wybranym przez Ciebie doktorem, podczas gdy jest wielu innych mogących równie dobrze zadbać o spełnienie Twoich potrzeb. To właśnie ten, którego wybrałeś, posługuje się rozwiniętymi umiejętnościami miękkimi, które urozmaicają kontakt między nim a jego pacjentami. Innymi słowy, jeśli myślisz, że to głównie Twoje kwalifikacje decydują o Twojej posadzie, w rzeczywistości to właśnie zawdzięcza się w pełni opanowanym przez Ciebie umiejętnościom miękkim, co sprawia, że otwiera się przed Tobą o wiele więcej możliwości.


Czym są Umiejętności Miękkie?

Umiejętności miękkie to zestaw umiejętności interpersonalnych i cech osobowościowych, które umożliwiają utrzymywanie dobrych relacji z osobami wokół Ciebie. Znacznie trudniej jest określić lub zdefiniować umiejętności miękkie.niż te, które nabywałeś poprzez różne szkolenia, certyfikaty oraz lata nauki. Są to zdolności takie jak empatia, słuchanie, praca zespołowa, rozstrzyganie konfliktów, rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji oraz dowodzenie.


Dlaczego Umiejętności Miękkie Są Ważne w Miejscu Pracy

Nie możesz się bez nich obejść

Możesz być bardzo dobrze wykwalifikowanym profesjonalistą w danej organizacji, jednak przy braku wymaganych umiejętności miękkich umożliwiających rzeczywiste pole manewru w zakresie biznesu oraz korporacyjnym świecie, Twoja kariera podlega rutynie. Pomimo, że jesteś profesjonalistą posiadającym certyfikaty, podjąłeś się wielu wymaganym szkoleniom i wiesz wiele na temat swojej dziedziny, nie wspinasz się stopniowo po kolejnych szczeblach Twojej kariery. Tymczasem w tej samej organizacji działa inny profesjonalista o przeciętnych kwalifikacjach, którego kariera kwitnie w geometrycznym postępie. W dzisiejszych czasach większość organizacji uwzględnia nie tylko zdolności techniczne w codziennych wymogach danego miejsca pracy. Koniecznością jest posiadanie umiejętności interpersonalnych aby umiejętnie pozyskać klientów i sprawić, że będą wracali po Twoje usługi.Wtedy zaskoczysz swoim niepowtarzalnym urokiem zachęcając interesanta. do współpracy z Twoją organizacją. Oprócz imponującego CV, warto rozwinąć wymagane umiejętności miękkie aby umocnić umiejętności twarde.

Klienci wymagają umiejętności miękkich

Tak jak wspomniano powyżej, klient wyraża zadowolenie jeśli jest protekcjonalnie traktowany lub gdy przeprowadza interesy z danymi osobami mogąc dojść do porozumienia na poziomie osobistym. Wraz z postępem technologicznym wyłaniają się smartfony z ofertą coraz to większej liczby udogodnień takich jak atrakcyjne ceny, które rozpieszczają interesantów. Zatem klienci będą decydować się na Twoje usługi tylko wtedy, kiedy wykażesz się umiejętnością efektywnej komunikacji oraz gdy dasz im odczuć, że Twój biznes kręci się wokół nich, co w istocie jest prawdą.

Nowe miejsce pracy tego wymaga

Być może wcześniej nie sprecyzowano tego jednoznacznie jako wymóg uzyskania danego stanowiska pracy, obecnie tak właśnie jest. W rekrutacji przeprowadzanej przez kierowników istotne jest nie tylko CV, ale przede wszystkim to, z jakimi nowymi pomysłami przychodzi pracownik do ich organizacji. W czasach kiedy automatyzacja oraz sztuczna inteligencja daje wiele możliwości, powinieneś mieć do zaoferowania od siebie coś, czego maszyna nie będzie w stanie wykonać. Najnowsze dane statystyczne dowodzą, że do roku 2022, całkowita liczba godzin przepracowanych przez ludzi spadnie do 13%. [Światowe Forum Ekonomiczne]. Jednakże zestaw wymaganych umiejętności miękkich pomogą Tobie w ugruntowaniu oraz zachowaniu upragnionej roli.

Znajomość umiejętności miękkich spotyka się z coraz większym zapotrzebowaniem w dzisiejszych czasach.

Czy brakuje Ci wiedzy a temat umiejętności miękkich ? Teraz może być czas, aby zrobić coś w związku z tym. W miejscach pracy nastąpiły zmiany powiązane z wystąpieniem pewnych zakłóceń, którym sprostają osoby posiadające odpowiednie umiejętności interpersonalne.


Jak Możemy Pomóc Tobie w Rozwinięciu Twoich Umiejętności

Rekruterzy oraz rekrutujący menedżerowie poszukują kandydatów z odpowiednim zestawem umiejętności twardych, jak i umiejętności miękkich. W Zutzu, dajemy Tobie możliwość rozwijania ich obu.

Zdobądź szereg praktycznych doświadczeń: Według ankiety Job Outlook 2017 NACE, “niemal 91 procent pracodawców preferuje u swoich interesantów posiadanie doświadczenia zawodowego, i 65 procent całkowitej grupy wskazała, iż kandydaci powinni posiadać stosowne doświadczenie zawodowe”. Każdy poszukujący pracy powinien zaznajomić się z tymi statystykami. Dołączając do Zutzu, zapewnimy Tobie połączenie z właściwymi pracodawcami skupiających się na budowaniu Twojego portfolio oraz pomocy w uzyskaniu adekwatnego doświadczenia zawodowego.

Rozwijaj Umiejętności w Zakresie Zdolności do Zatrudnienia: W Zutzu, przydzielimy Tobie odpowiednie role, które pozwolą Ci rozwijać umiejętności w zakresie zdolności do zatrudnienia takie jak kreatywność, praca zespołowa oraz motywacja wewnętrzna.

Buduj więzi: Utrzymywanie kontaktów z innymi to kształtowanie zdolności komunikacyjnej, bardzo istotnej w miejscu pracy kluczowej umiejętności miękkiej. Zutzu ułatwi Ci nawiązywanie kontaktów online, dzięki czemu będziesz mógł bezpośrednio konsultować się z odpowiednimi pracodawcami.

Podsumowanie

Podczas gdy poszukujący pracy oraz pracownicy zadowalają się udostępniając jedynie swoje twarde umiejętności w celu zaimponowania potencjalnemu pracodawcy, Ty staraj się rozwijać zarówno swoje miękkie jak i twarde umiejętności. Jak myślisz, jakich zdolności miękkich nie opanowałeś w przeszłości i co byś zrobił dzisiaj, aby je rozwinąć? Podziel się swoimi przemyśleniami ze Społecznością Zutzu oraz dołącz do dyskusji na temat miękkich umiejętności w sekcji komentarzy znajdującej się poniżej.


Experience and skills Zutzu Team ZUTZU

7 Tydzień temu

Dodaj komentarz

profile picture
Wróć

Udostępnij ten artykuł

Subskrybuj biuletyny Zutzu i otrzymuj przydatne artykuły branżowe i nie tylko
Zapisz się teraz

Ostatnie wyszukiwania

Ostatnio otwierane