Wróć
Praktyczne wskazówki na temat tego jak Wyróżnić się w poszukiwaniu pracy

Jak Znaleźć Pracę Za Granicą i jak Wyróżniać się w Poszukiwaniu Pracy


Rozmowa kwalifikacyjna będzie pierwszym etapem w pozyskaniu wymarzonej pracy. Zanim udasz się na rozmowę kwalifikacyjną, menedżerowie ds. zatrudnienia .mają okazję do przeprowadzenia głębszej analizy Twojego portfolio i profile online. Na podstawie ich oceny zostaniesz wezwany na rozmowę, aby potwierdzić swoje chęci do pracy. Każdy rekrutujący ma możliwość wyszukania Cię w mediach społecznościowych. W bardzo łatwy sposób może utworzyć zarys Twojego profile psychologicznego na podstawie Twojego CV oraz informacji zawartych na portalach społecznościowych. Pierwsze wrażenie odgrywa kluczową role. Postaraj się przy pierwszym spotkaniu wypaść jak najlepiej, w przeciwnym razie stracisz swoją szansę.

Zatem kiedy chcesz zająć określone stanowisko możesz zaprezentować się jako wyróżniający talent lub jako przeciętna osoba, która w tym przypadku ma mniejsze szanse na uzyskanie określonej posady.

Przedstawimy kilka porad na temat tego jak przyciągnąć uwagę rekrutujących oraz jak możesz wyróżnić się w poszukiwaniu pracy:

Dbaj o swoją obecność na mediach społecznościowych

Twoja aktywność na portalach społecznościowych może być źródłem wielu informacji dla potencjalnego pracodawcy. Dzisiejsci pracodawcy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o swoich przyszłych pracownikach. Nie wystarcza jedynie Twoje CV czy list motywacyjny. Pracodawcy wiedzą, że włożyłeś wiele starań aby dobrze wypaść w swoich dokumentach. Zatem co więc oni robią? Śledzą Twoje media społecznościowe czytając Twoje posty na Facebooku, filmy oraz instagrama. Dzięki temu są w stanie poznać Twoje opinie oraz mogą zobrazować bliski Tobie światopogląd.. Czy jesteś typem osoby, która udostępnia właściwe treści? Czy publicznie dzielisz się swoimi przemyśleniami na temat szefa? A może Twoje poglądy są wysoce kontrowersyjne?. Chcąc wypaść na odpowiedzialną osobę w rekrutacji zadbaj o udostępniane przez Ciebie treści na portalach społecznościowych.

Idź o Krok Dalej

Niemal codziennie rekruterzy otrzymują po tysiące zgłoszeń do pracy z CV od osób zainteresowanych zatrudnieniem szczególnie w najbardziej popularnych firmach. Według Glassdoor , organizacje otrzymują średnio około 250 zgłoszeń z CV, a spośród grona tych kandydatów wyłanianych jest od 6-4 osób, które zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, a tylko jedna osoba zostanie zatrudniona Z kolei według TheLadders rekrutacja CV odbywa się średnio 6 sekund Musisz wyróżniać się na tle innych osób poszukujących pracę, ponieważ konkurencja jest bardzo zacięta. Wykaż się pewną inicjatywą, na przykład udostępniając swoje dobrze dopracowane portfolio Załóż bloga udostępniając swoje przemyślenia na temat treści związanych z trendami w branży.

Śledź przebieg swojej aplikacji

Tematem rozważań była silna konkurencja. Zatem jak odnosi się ona do aplikacji, które składasz? Oznacza to, że prawdopodobnie będziesz musiał poczekać dłuższy czas zanim uzyskasz odpowiedź od pracodawcy. Rekruterzy, muszą dokonać selekcji, która wymaga dużo czasu. Zdarza się, że nie otrzymasz odpowiedzi w wyznaczonym przez nich terminie. Jednak Ty nie możesz się tu zatrzymać i musisz działać dalej. To inicjatywa, o której wcześniej wspominaliśmy. Według Careerbuilder , odrzucanie CV wzrosło do około 37% kiedy to żadne działania wobec osoby poszukującej pracę nie są podejmowane. Jeśli chcesz się wyróżniać musisz bardzo dokładnie śledzić swoją aplikację.

Dobrze opracowane CV oraz przygotowanie pozostałych dokumentów jest kluczowe w wyróżnianiu się podczas poszukiwania pracy.

Nanieś Poprawki Na Swoje Dokumenty – Unikaj popularnych słówek

Niewątpliwie wyróżnisz się, jeśli Twoje CV lub list motywacyjny bedzie zachowane w odpowiedniej formie gramatycznej, z właściwą nazwą firmy. Postaraj się udoskonalać swoją aplikację oraz kilka razy sprawdź, aby zweryfikować czy nie popełniłeś błędu. Istotnym jest również unikanie modnych słówek takich jak na przykład często nadużywane przymiotniki: zmotywowany; zafascynowany; prowadzony. Nie chcąc zabrzmieć banalnie musisz opanować inny sposób przedstawienia informacji o sobie. Przy tworzeniu życiorysu pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Unikając przesady sprawisz, że Twoje CV będzie się wyróżniać.

Wyróżniaj się w odpowiednich miejscach

Składając podanie o pracę uświadamiamy sobie, że nie jest to takie proste jak się wydaje. Platforma . Zutzu zapewnia widoczność osób poszukujących zatrudnienia dla potencjalnych pracodawców. Wykaż się kreatywnością i wykorzystaj w pełni swój potencjał. Będziesz się wyróżniał i przyciągniesz uwagę menedżera ds. zatrudnienia korzystając z platformy Zutzu .


Job Search Zutzu Team ZUTZU

5 Tydzień temu

Dodaj komentarz

profile picture
Wróć

Udostępnij ten artykuł

Subskrybuj biuletyny Zutzu i otrzymuj przydatne artykuły branżowe i nie tylko
Zapisz się teraz

Ostatnie wyszukiwania

Ostatnio otwierane