Wróć
Sześć Rzeczy O Których Warto Wiedzieć na temat Pracy za granicą w 2020

SZEŚĆ RZECZY, KTÓRE POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O PRACY ZA GRANICĄ


Pracując dla firmy międzynarodowej nie sądzę, iż ludzie przyjmujący oferty od firm zagranicznych postępują w niewłaściwy sposób. W tym artykule przedstawię najważniejsze zagadnienia dotyczące wiedzy na temat pracy za granicą. Artykuł jest szczególnie skierowany do osób, które mają w planach wyjazd za granicę do pracy. W sekcji poniżej omówimy kwestie związane z przeprowadzkami osób do innego kraju w celach zarobkowych oraz ich doświadczenia. Na początku, zanim zdecydujesz się na pracę za granicą, upewnij się czy atrakcja nie wykracza poza możliwości jakie prezentuje. Rozważ uczciwość oraz reputację swojego pracodawcy. Organizacja lub pracodawca, z którym chciałbyś współpracować musi przedstawić Ci ofertę, która okaże się satysfakcjonująca dla obu stron.


Wskazówki dotyczące pracy za granicą:

Pomoc pracodawcy

Bardzo dobrze jest gdy pracodawca zapewnia Tobie wsparcie, jakiego potrzebujesz, szczególnie podczas odnajdywania się w nowym otoczeniu. Do tego jest to zmiana kraju zamieszkania, gdzie język jakim się posługują również jest czymś nowym. Niektórzy pracodawcy są skłonni zaproponować wsparcie relokacyjne. Pracodawca może Ci zaoferować swoją pomoc na wiele sposobów. Wprawdzie pracodawca nie ma obowiązku zapewnienia tych korzyści, jednak dzięki negocjacjom możesz stworzyć okazję ku pojawieniu się pewnych opcji z których mógłbyś skorzystać. Mógłbyś skorzystać z bonusów takich jak stypendium mieszkaniowe na określony czas lub z usługi transport Twojego dobytku za granicę. Zutzu umożliwia kontakt z pracodawcami oferującymi pomoc w uzyskaniu pozwolenia na pracę za granicę, zakwaterowanie, transport oraz pokrycie kosztów podróży. Pamiętaj, aby podczas rozmowy kwalifikacyjnej zapytać pracodawcę o benefity jakie może Ci zaproponować.

Rozważ swoje życie osobiste

Zanim podejmiesz pracę w danej firmie musisz zaznajomić się z jej zasadami. Postaraj się zachować równowagę pomiędzy swoim życiem prywatnym a karierą zawodową. Nie generalizuj, ponieważ nie wszystkie kraje są takie same. Uzyskaj informacje na temat urlopu, między innymi o liczbie dni, jakie przysługują w ciągu jednego roku. Zawsze lepiej jest zapytać dla jasności swojego pracodawcę.

Poznaj ofertę

Zanim opuścisz swój rodzimy kraj w poszukiwaniu pracy za granicą, najpierw doskonale zapoznaj się z warunkami określonymi w umowie na temat Twojego zatrudnienia oraz relokacji. Uzgodnij jaką rolę będziesz pełnił jako pracownik. Zapytaj na jaki okres czasu jest umowa oraz dowiedz się jakie zadania będziesz musiał wykonywać. Lepiej jest wcześniej być zaznajomionym z tego typu informacjami.

Zapoznaj się z wymogami i procedurami dotyczącymi pobytu oraz pozwoleń na pracę

Pamiętaj, że wymagania te różnią się w zależności od kraju. Jako obywatel państwa należącego do Unii Europejskiej możesz bez żadnych zastrzeżeń wybrać miejsce pracy w jednym z krajów członkowskich. Są pewne państwa UE, które wprowadzają ograniczenia na niektóre sektory. Uzupełnij wiedzę na ten temat, dokonując jego głębszej analizy.

Zanim wyjedziesz do obcego kraju wyposaż się w kartę kredytową

Za granicą rzeczy mają się inaczej niż w naszym ojczystym kraju. Przed wyjazdem złóóż prośbę międzynarodowej firmie o kartę kredytową. Odłożenie tego na później nie jest racjonalnym pomysłem, ponieważ może powstać więcej komplikacji. Posiadanie karty kredytowej jest znacznym ułatwieniem i lepszym pomysłem aniżeli uzyskanie kredytu.

Zaznajom się z warunkami dotyczącymi otwarcia rachunku bankowego

W kraju, do którego udajesz się po raz pierwszy, otwarcie rachunku bankowego może okazać się trudnym wyzwaniem. Przeprowadź analizę dotyczącą założenia konta bankowego w momencie Twojego przybycia oraz na temat zakresu usług w lokalnych bankach.

Pracując za granicą bardzo istotny jest wysoki poziom komunikacji z Twoim pracodawcą.

Podsumowanie

Przeprowadzka do innego kraju to jedno z najpoważniejszych decyzji, jaką możemy podjąć. Będąc zainteresowanym pracą za granicą, należy głęboko przeanalizować swój wybór kraju, miejsca pracy oraz firmy. Możesz poprosić o radę osób, które wcześniej musiały podjąć podobne decyzje. Jeśli nie wiesz od czego zacząć i planujesz wyjazd za granicę, zapoznaj się z naszym blogiem, którego głównym tematem jest to jak portale z ofertami pracy pomagają w rozwoju kariery. Jednym z tych portali jest Zutzu który umożliwia dla osób poszukujących pracy kontakt z potencjalnymi pracodawcami na terenie różnych krajów zagranicznych bez żadnych opłat. Zarejestruj się na stronie i spełnij swoje marzenie o pracy za granicą.


Work abroad Zutzu Team ZUTZU

7 Tydzień temu

Komentarze

Daan van Dijk

Daan van Dijk 7 Tydzień temu

Zgłoś nadużycie

I can definitely relate to some of these tips

profile picture

Dodaj komentarz

profile picture
Wróć

Udostępnij ten artykuł

Subskrybuj biuletyny Zutzu i otrzymuj przydatne artykuły branżowe i nie tylko
Zapisz się teraz

Ostatnie wyszukiwania

Ostatnio otwierane