Wróć
Sześć sposobów jak Profesjonalny networking Może Budować Twoją Karierę

Sześć Sposobów jak Networking Może Pomóc Ci w Rozwoju Kariery: Profesjonalny networking Porady Dla Pracowników


Wszyscy zapewne słyszeliśmy o zaletach profesjonalnego networkingu. Umiejętność nawiązywania kontaktów odgrywa kluczową role, szczególnie jeśli biegle posługujemy się kilkoma językami oraz kiedy pracujemy za granicą. Nie każdemu jednak się podoba pomysł na networking.

Niektórzy uważają to za dość pretensjonalne i postrzegają jako zachowanie manipulacyjne. Może nastąpić błędna interpretacja tej czynności polegająca na przekonaniu, iż ludzi wykorzystuje się do wspinania po szczeblach kariery a następnie porzuca się ich zaraz po osiągnięciu swoich celów. Nie powinno się tego w ten sposób postrzegać, ponieważ w istocie wszyscy w pewien sposób łączymy się w sieci czy to w karierze czy pozostałych aspektach życia.


Dlaczego Nawiązywanie Kontaktów Zawodowych?

Na początku mojej kariery niełatwo było mi wdrożyć networking w moje życie zawodowe. Będąc introwertykiem, wymóg codziennego kontaktowania się oraz poznawania ludzi okazał się dla mnie niemałym wyzwaniem. Starałem się nie poświęcać zbyt dużo czasu and rozważaniami wokół tego tematu. Pomyślałem, że gdy dam z siebie więcej w pracy oraz gdy wypełnię niezbędne obowiązki, doprowadzę się na szczyt. Tak się nie stało, ponieważ moja kariera nie rozwinęła się tak, jak tego chciałem. Kiedy zacząłem nawiązywać kontakty z osobami z branży oraz spoza niej zauważyłem, że lata ciężkiej pracy opłaciły się. Bardzo pomocna w rozwoju mojej kariery okazała się platforma Zutzu, która umożliwiła mi wiele połączeń.


Czym jest Profesjonalny Networking?

Networking polega na poznawaniu się i utrzymywaniu kontaktów ze specjalistami z branży oraz z poza niej; na przepływiei informacji między nimi oraz na wzajemnym wspieraniu się. Nie polega na przekształcaniu się każdej relacji osobistej w profesjonalną ani w taką, która miałaby charakter zbyt osobisty. Networking polega na uznaniu, iż każdy z nas potrzebuje siebie nawzajem, aby zrealizować swoje marzenia.

Jednym ze sposobów profesjonalnego networkingu jest interakcja z profesjonalistami w Twojej branży oraz poza nią.

Sposoby w jakie Profesjonalny Networking Pomoże Ci w Rozwoju Twojej Kariery

Przyciąganie Nowych Klientów

Był pewien czas kiedy zacząłem uczestniczyć w wydarzeniach takich jak zjazdy, warsztaty oraz seminaria. Uświadomiłem sobie, że to świetny sposób na pozyskanie nowych klientów dla mojej firmy. W takich okolicznościach można spotkać wielu profesjonalistów dążących do rozwinięcia swojej firmy. Możesz okazać się dla nich idealnym partnerem.

Bądź Atrakcyjny Jak Największy Talent

Korzyści płynące z tworzenia sieci nie mogą zostać przecenione. Umiejętności networkingu jakimi wykażesz się w pracy są bardzo istotnym elementem, którego rekruterzy poszukują. Jako profesjonalista polecaj talenty swojej firmie. Z pewnością zostaniesz doceniony przez kierownictwo i umocnisz swoją pozycję w firmie. Wiadomo, że lepiej współpracowałoby się z niektórymi osobami spoza firmy, z takimi które już o wiele wcześniej się znaliśmy.

Wzmacniaj Swoje Umiejętności Miękkie

Omówiliśmy metody, z jakich profesjonaliści mogą korzystać w rozwoju oraz udoskonalaniu swoich umiejętności miękkich. Networking umożliwia im lepsze przyswojenie tych zdolności. Networking pozwala Ci podnieść Twoją pewność siebie. Komunikacja przychodzi Tobie z łatwością a Twój głos jest bardzo dobrze słyszalny pośród tłumów. Podnosisz również poziom swoich umiejętności w przemawianiu publicznym.

Większa Widoczność

W rozwoju kariery istotna jest widoczność. Dzięki niej budujesz swój wizerunek a także pozyskujesz nowych klientów. Dlatego powinieneś uczestniczyć w jak największej liczbie wydarzeń i rozwijać umiejętności podkreślające Twoją widoczność. Poziom Twojej wiarygodności znacznie wzrośnie.

Zdolność Zdobywania Istotnych Informacji w Kontaktach z Innymi

Networking jest najlepszym sposobem w pozyskiwaniu informacji na temat najnowszych trendów Twojej dziedziny. Oprócz tego jest źródłem bezcennych informacji, z których Twoja firma może czerpać korzyści. Wyobraź sobie, że jest przygotowywana oferta licytacji ogromnego kontraktu rządowego, ponieważ kierownictwo wie, że posiadasz pare kontaktów, które mogłyby przynieść wiele korzyści Twojej firmie. W takim przypadku nastąpi sporadyczny wzrost Twojej wartości w firmie.

Oferty Pracy I Inne Możliwości

Zgodnia z badaniami, niektórzy eksperci stwierdzają, iż 70 procent zawdzięcza swoją bieżącą pozycję w pracy dzięki networkingowi. Networking zapewni Tobie propozycje pracy o jakich wcześniej nawet byś nie pomyślał.

Networking as a Styl Życia

Jako konkluzję należy podkreślić, iż nawiązywanie kontaktów biznesowych ma ogromne znaczenie. Bez względu na branżę w jakiej działasz, networking znacznie wpłynie na Twój rozwój osobisty i zawodowy. Skorzystaj z ZutzuBranżowego Portalu Pracy aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości networkingu wśród pracodawców oraz pracowników, a sukces w Twojej karierze zawodowej będzie gwarantowany. Jakie według Ciebie korzyści płyną z networkingu, oraz jakie korzyści odniosłeś w swojej karierze dzięki ich wykorzystaniu?


Networking Zutzu Team ZUTZU

7 Tydzień temu

Komentarze

Guest

Guest 7 Tydzień temu

Zgłoś nadużycie

Wow, this is really good post

profile picture

Dodaj komentarz

profile picture
Wróć

Udostępnij ten artykuł

Subskrybuj biuletyny Zutzu i otrzymuj przydatne artykuły branżowe i nie tylko
Zapisz się teraz

Ostatnie wyszukiwania

Ostatnio otwierane