Wróć
Sześć sposobów na znalezienie pracy za granicą w 2020

Sześć sposobów na znalezienie pracy za granicą w 2020

Czy chciałbyś mieć okazję aby wszystko zacząć od nowa? Czy chciałbyś zdobyć nowe doświadczenie lub podjąć się wyzwania? Jeśli monotonia życia codziennego Cię nudzi, ten artykuł jest dla Ciebie. Poszukiwanie pracy za granicą staje się coraz bardziej popularne w porównaniu do poprzednich lat. Kilka lat wstecz, zaraz po ukończeniu nauki na uniwersytecie myślałem tylko o wyjeździe za granicę. W moim ojczystym kraju nie chciałem podjąć się pracy. Od zawsze marzyłem o wyjeździe za granicę, dlatego zaraz po ukończeniu studiów zacząłem poszukiwania. Złożyłem kilka wniosków i na szczęście niedługo potem w końcu otrzymałem ofertę pracy w Irlandii dla firmy rolniczej. Mija piąty rok odkąd pracuję w Irlandii i jestem zadowolony, ponieważ zdobywam tam cenne doświadczenie. Przebywając tu zapoznałem się z wieloma osobami, które również obrały ten sam cel. Opuściliśmy swoje rodzime kraje, aby móc odnaleźć się w innych. Chociaż różnimy się od siebie osobowością, pasjami, doświadczeniami, zainteresowaniami oraz umiejętnościami, dzielimy tę samą historię.

Obecnie jest o wiele łatwiej znaleźć pracę niż 5 lat temu, kiedy to musiałem dokonywać analizy wielu źródeł samodzielnie oraz dołączać do różnych grup społecznych. Okazało się, że możliwości było wiele, jednak na ich większą częśc było cięzko natrafić. Obecnie doświadczenie uległo zmianie. Strona Zutzu oferuje ułatwiony dostęp do ofert pracy na terenie całej Europy. Bez trudu znajdziesz możliwości mogąc zestawić je ze swoimi umiejętnościami i poziomem kompetencji. Dzisiaj nie musisz otwierać po sto kart na swoim komputerze aby odszukać pracę swoich marzeń. Strona Zutzu ułatwia użytkownikom w odnalezieniu ofert pracy za granicą. Strona dostępna dla wszystkich, bez bariery językowej. Rejestracja łatwa i bezpłatna.


Zastosuj się do następujących kroków aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy za granicą:

Zapoznaj się z wytycznymi rekrutacji przeprowadzanej w kraju, do którego aplikujesz

Zanim będziesz ubiegał się o dane stanowisko, zapoznaj się z tym. W zależności od kraju, wytyczne różnią się od siebie. Przygotuj CV według standardów kraju, w którym zamierzasz pracować. W Twoim CV umieść wszelkie informacje oraz szczegóły, jakich potencjalny pracodawca mógłby oczekiwać. Musisz zaznajomić się z oczekiwaniami potencjalnego pracodawcy oraz upewnić się, że skierowałeś swój list motywacyjny do odpowiedniej osoby bądź biura. Aplikując o pracę na Zutzu Branżowym Portalu Pracy, zaraz po załączeniu Twojego CV, eksperci HR weryfikują czy odpowiada ono standardom danego kraju lub organizacji. Zutzu zapewni Ci zoptymalizowane oraz efektowne CV aby pomóc Tobie o odnalezieniu wymarzonej pracy.

Rozglądaj się za pracą gdzie oferują relokację

Jeśli chcesz zamieszkać za granicą, na początku zgromadź oszczędności. Pakiet relokacyjny jest oferowany przez większość pracodawców dla osób ubiegających się o pracę. Główną ofertą jest zapewnienie zakwaterowania, w tym dodatków, które są związane z przeprowadzką do innego kraju. Zutzu gromadzi szczegółowe informacje na temat wytycznych danego stanowiska pracy. Odbywając rozmowę z pracodawcą, możesz omówić temat korzyści płynących z pracy.

Wybór lokalizacji jest ważny

Musisz określić dlaczego właściwie potrzebujesz pracować za granicą. Jakąkolwiek motywacją się kierujesz, wybierz kraj uwzględniając swój cel i potrzeby. Przeprowadź weryfikację swoich umiejętności. Postaraj się dopasować kraj lub Miasto do stylu życia jaki prowadzisz. Zanim udasz się za granicę, upewnij się, że wykonałeś odpowiednie badania, których w danym kraju wymagają. Zutzu oferuje pracę w różnych dziedzinach oraz na terenie kilku krajów. Jeśli już zdecydowałeś się na dany kraj, zarejestruj się w Zutzu i zacznij nawiązywać kontakty z potencjalnymi pracodawcami. Strona udostępnia najwyższej jakości oferty pracy, o których będziesz natychmiast powiadamiany.

Zbadaj możliwość transferu

Jeśli pracujesz dla firmy w kilku krajach, to może być spełnienie Twoich marzeń życiowych za granicą. Przeanalizuj dostępność ofert pracy w miastach poza krajem. Jeśli wiesz na czym polega praca i dysponujesz określonymi umiejętnościami, zaraz po przyjeździe do nowego kraju z łatwością się zaklimatyzujesz.

Nawiązuj kontakty

Media społecznościowe znacznie wpłynęły na ulepszenie komunikacji pomiędzy ludźmi na całym świecie. Warto należeć do społeczności innych specjalistów Twojej dziedziny, ponieważ będziesz miał zapewniony stały przepływ informacji o możliwościach pracy za granicą poprzez warsztaty oraz targi pracy. Dodatkowo możesz założyć konta na portalach społecznościowych dodając słowa kluczowe powiązane z daną ofertą pracy.

Rozważ propozycje pracy w różnych sektorach

Poza aktualną pracą możesz rozważyć także inne propozycje. Konieczne jest posiadanie właściwych umiejętności i kompetencji w celu podjęcia nowej pracy. Jeśli zastanawiasz się and podjęciem pracy w innym sektorze, na stronie Zutzu znajdziesz nieograniczoną liczbę ofert pracy w wielu dziedzinach kariery.

Poszukiwanie pracy za granicą jest o wiele łatwiejsze z Zutzu.

Jaki jest Twój pierwszy krok w kierunku przyszłości?

Szukanie pracy za granicą okaże się o wiele łatwiejsze, jeśli dostosujesz się do powyższych porad. Najważniejsze to ustalić od jakiego punktu startujemy. Chcąc otrzymać posadę na wymarzonym stanowisku, na pewno przyda się znajomość języka ojczystego danego kraju. Nawet jeśli pojawią się wątpliwości dotyczące znalezienia pracy, postępując tak pokażesz potencjalnemu, przyszłemu pracodawcy, że zależy Ci na zdobycia stanowiska. Podczas poszukiwania pracy nie zapominaj o udoskonalaniu umiejętności miękkich. Jakimi dodatkowymi wskazówkami mógłbyś się podzielić? Co możesz zrobić dzisiaj, aby urzeczywistnić swoje marzenie?


Job Search Zutzu Team ZUTZU

5 Tydzień temu

Komentarze

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa 5 Tydzień temu

Zgłoś nadużycie

Najważniejsze jest wykonanie pierwszego kroku!

profile picture

Dodaj komentarz

profile picture
Wróć

Udostępnij ten artykuł

Subskrybuj biuletyny Zutzu i otrzymuj przydatne artykuły branżowe i nie tylko
Zapisz się teraz

Ostatnie wyszukiwania

Ostatnio otwierane