Dystrybucja logistyki i łańcuch dostaw
Show Original

HGV Class 1 Driver

01614700581
[email protected]

Pełny etat

GBUnited Kingdom, Runcorn

Pilne

24368.32GBP

Rocznie (Brutto)

V0497878

79+ Wyświetlenia

Opis

Location: Runcorn

Salary: £24,368.32pa

Contract Type: Full Time / Perm Work

IMMEDIATE START AVAILABLE

Driving Force Recruitment Ltd operating as an Employment Business are recruiting for Cat C+E Day Drivers for our customer based in Runcorn

Shifts start around 0600 on a Monday to Friday with possible Saturdays

Experience with a walking floor is preferred but not essential. collection waste for a local authority customer.

The Criteria & Benefits:

·Cat C+E/LGV1/HGV1 Entitlement

·CPC Qualification

·Valid UK Licence

·Valid Digi Card (required)

·Tippers and walking floor preferred but not essential. Full training will be provided

·Minimum 6 months experience

·Max 6 points for minor offences (No DD/DR/IN/CD/TT)

For more information, please call 01614700581 or text 'APPLY Class 1 RUNCORN' and your name to 07841495420

Applicants will be able to complete a remote registration which includes online registration and a video/skype/facetime/zoom call to verify documents and right to work.

Check out our Driving Force Altrincham Facebook page for more vacancies

Closing Date:- 31/12/2020

“By applying for the above position and providing your personal data to us, you understand that your data will be processed in line with our Privacy Policy. To view our full Privacy Policy please go to http://www.driving-force.co.uk/cms/wp-content/uploads/2018/05/Privacy-notice-candidates.pdf

Wymagania

Full UK Driving License

Cat C+E/LGV1/HGV1 Entitlement

Obowiązki

Waste collection for a local authority customer.

Co oferujemy

Full training will be provided

Pełny etat 24368.32 GBP Rocznie (Brutto)

Pełny etat

Zapewnione szkolenie

Szkolenie zostanie zapewnione

Dostępne pozycje

5

Godzin na tydzień

40

Wyświetlenia

79

Dni robocze

Różny

Weekdays and weekends

Lokacja

United Kingdom, Runcorn

Szczegóły kontaktu

Perry Amos ([email protected] / 01614700581), Rachael Sargeant ([email protected] / +441513568367), Rachael Sargeant ([email protected] / +441513568367)

Utworzono 1 miesiąc temu

o {firmie}

Pole firmy

Transport i kolej

Rozmiar

50 - 100 pracowników

Typ spółki

Duży biznes

Inne prace w {firmie}

Class 1 Day Driver

10.50 - 12.50 GBP Na godzinę United Kingdom, Manchester

Pilne
Europe flag

13.00 - 16.00 GBP Na godzinę United Kingdom, Widnes

Driving F..

Pilne
Europe flag

13.00 - 16.00 GBP Na godzinę United Kingdom, Appleton

Driving F..

Pilne
Europe flag
Więcej wakatów

Wakaty w United Kingdom

Szukasz wolnych miejsc w United Kingdom? Kliknij Dowiedz się więcej, aby zobaczyć 9902 + więcej wolnych miejsc pracy.