Wytwarzanie i produkcja
Show Original

TIG Welder

NLNetherlands, 's-Hertogenbosch

Pilne

Wynagrodzenie

Nieokreślone

V0518171

4+ Wyświetlenia

Opis

Our client is looking for expirience TIG welder

Wymagania

· Proven experience as welder

· Experience using a variety of welding equipment and procedures (TIG, MMA etc.)

· Experience in using electrical or manual tools (saws, squares, calipers etc.)

· Ability to read and interpret technical documents and drawings

· Knowledge of relative safety standards and willingness to use protective clothing (face-shield, gloves etc.)

· Deftness and attention to detail

· Proficient in English

· Professional Certification (e.g. an AWS welding certificate) will be a plus

Obowiązki

Must be competent in using potentially dangerous equipment following all safety precautions, also have a steady hand and great attention to detail. Knowledge of different kinds of metal and their properties is essential.

Co oferujemy

Full time position

Pełny etat

Poziom

Środek

Dostępne pozycje

10+

Godzin na tydzień

40-60

Wyświetlenia

4

Zapewnione korzyści

Narzędzia

Tak

Samochód

Lokalizacja

Wiele lokalizacji

Lokacja

Netherlands, 's-Hertogenbosch

Przyjmuj pracowników z zagranicy

Albania, Andorra, Austria, Belarus, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Faroe Islands, Finland, France, Germany, Gibraltar, Greece, Guernsey, Vatican, Hungary, Iceland, Ireland, Isle of Man, Italy, Jersey, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Malta, Moldova, Monaco, Montenegro, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Russian Federation, San Marino, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain, Svalbard and Jan Mayen, Sweden, Switzerland, Ukraine, United Kingdom, Aland Islands

Zdjęcia

TIG Welder

Utworzono 12 kilka dni temu

o {firmie}

Construction division of Zutzu International

Pole firmy

Budynki i konstrukcje

Rozmiar

50 - 100 pracowników

Średniej wielkości biznes

Inne prace w {firmie}

Construction scaffolder

500.00 - 600.00 EUR Na tydzień Netherlands

Our Client is looking for experienced and motivated Scaffolders to join the team for long - term project in whole  Netherlands.

Pilne Nowy
Europe flag

Tile Roofer

500.00 - 700.00 EUR Na tydzień Netherlands, Eindhoven

Our Client is looking for experienced and motivated Tiles - Roofer to join the team for long - term project in Eindhoven area.

Pilne Nowy

Assembler - Ventilation

550.00 - 700.00 PLN Miesięcznie Netherlands

Our clinet is looking for assembler - ventilation  in Netherland. In this work you will mainl install and fit parts for aerial vehicles. Consult everyth..

Nowy